Skip links
İnceleyin
Sürükle

Nakliyat Firması Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Evinizi taşımaya karar verdiğinizde, nakliyat firması seçerken nelere dikkat etmelisiniz ? Bu makale, iyi bir nakliye şirketi seçmenize yardımcı olacak ve size bazı ipuçları verecektir.

Bir nakliye şirketi seçerken, dikkate alınması gereken birçok faktör vardır.

Ne tür bir hizmete ihtiyacınız olduğuyla başlamalısınız. Çok fazla eşyanız varsa veya mesafe çok uzaksa, evden eve ulaşım sizin için en iyi seçenek olabilir.

Nakliye şirketleri birçok farklı hizmet türü sunar. Bazıları bagaj taşımakta uzmanlaşırken, diğerleri büyük boy eşyaların taşınmasına odaklanır. Mobilya ve paketleme malzemelerinin taşınması gibi başka hangi hizmetleri sunduklarını da göz önünde bulundurmalısınız. Seçtiğiniz şirketin bu tür hizmetler konusunda deneyimli olması önemlidir, aksi takdirde bunlar için gereğinden fazla ödeme yapmanız gerekebilir.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken husus ise firmanın asansörlü taşıma hizmetinin olup olmadığıdır. Evinizde asansör yoksa ve yükleme ve boşaltma yapacaksa bu çok yardımcı olabilir.

Bir nakliye şirketi seçerken göz önünde bulundurulması gereken faktörlerden bazıları şunlardır:

✅İstediğiniz hizmet türü
✅Nakliye aracı
✅Taşınacak eşya bilgisi
✅Senin bütçen

Nakliyat Firmalarını Kıyaslayın

Kullanılan araç türü: İzmir nakliyat firmaları, eşyalarınızı bir yerden bir yere taşımak için kamyonet, kamyon ve asansör gibi farklı türlerde araçlar sunmaktadır. Araç tipinin, eşyalarınızın nereye gitmesi gerektiğine ve bunları araca yüklemek için ne kadar yer olduğuna ilişkin gereksinimleri karşılaması önemlidir.

Firmaların kaç yıldır bu sektörde hizmet verdiklerini öğrenin ve internet üzerinden web siteleri, sosyal medyalarını inceleyerek, daha önce hizmet verdikleri müşterilerinin yorumlarını, referanslarını değerlendirin. 

Güvenlik sertifikaları ve K1, K3 yeterlilik belgelerinin olmasına dikkat edin.

Ucuz Nakliyat Yerine Bütçenize Uygun Nakliyat Firması Tercih Edin

Günümüzde ucuz fiyatlı nakliye olarak pekçok firma hizmet sunduğunu iddia etmektedir. Ancak verilen her hizmette olduğu gibi nakliyat sektöründe de kalitenin sağlanması için oluşan maliyetler bellidir. Bunun çok altında verilen fiyatlarla kaliteyi sağlayacağını söyleyen firmalara şüpheyle yaklaşmanızı tavsiye ederiz.

Size uygun evden eve nakliye için belirlediiğiniz firmaların Ücretli veya Ücretsiz ekspertiz hizmetlerinden yararlanarak fiyat araştırması yapabilirsiniz.

Ayrıca nakliyat firmalarını karşılaştırabilmek için

-Taşınacak ev eşyasını nasıl paketleyecekleri,

-Eşyaların sökümü ve yeniden montajı için mobilyacı, marangoz, beyaz eşyalar için uzman personelleri var mı?

-Sigortalı ve nakliye sözleşmesi ile taşıma yapıyorlar mı?

-Eşyaların taşınacağı kamyonet, asansörlü yük taşıma araçları firmaya mı ait?

gibi sorularınızı firmalara sormaktan çekinmeden cevaplarınızı alın. Böylece taşınma esnasında karşılaşabileceğiniz riskleri minimuma indirebilirsiniz.

İzmir Eminler Nakliyat olarak; yılların tecrübes ile 21. kata kadar evden eve asansörlü nakliyat, şehir içi ve şehirdışı nakliyat, eşya paketleme, ofis işyeri nakliyatında her zaman yanınızdayız.

Ev veya Ofis eşyalarınızı Taşımak için güvenilir, profesyonel bir firmaya mı ihtiyacınız var?